o_nas3.jpg

HODOWLA

U współczesnego konia sportowego i  rekreacyjnego ogromną rolę odgrywa jego charakter i chęć do współpracy z człowiekiem. Nasze wieloletnie doświadczenie z treningu koni i jeźdźców postanowiliśmy przenieść na hodowlę. Od 2017 r należymy do Związku Oldenburskiego, korzystając ze sprawdzonych linii, na których opiera się niemiecka hodowla koni do sportu wyczynowego na najwyższym, światowym poziomie.

Nasz kierunek hodowlany to KOŃ ujeżdżeniowy o budowie i mechanice ruchu zaspokajający obecne potrzeby stawiane przez wysoki poziom rywalizacji sportowej. Poza tym bezpieczny PARTNER o cechach charakteru, pozwalających na płynną współpracę na wszystkich etapach treningu. Starannie dobieramy klacze do rozrodu, selekcjonując je pod względem wartościowych cech oraz pochodzenia.

 Konie wyhodowane i odchowane u nas wyróżniają się znakomitymi charakterami i jezdnością. Od pierwszych chwil po urodzeniu znają towarzystwo człowieka i niezbędne zabiegi oraz korzystają z nieograniczonej możliwości ruchu, co jest fundamentalne dla rozwoju przyszłego, zdrowego sportowca z dobrą głową.

NASZE KONIE

104184224_2554554471473706_4594595636531570566_n.jpg

GUTER GEIST old.
(Sir Europe x Lauries Crusador xx)
ogier
ur. 2018

Pierwszy źrebak urodzony w naszej stajni. Energiczny, w nowoczesnym typie konia ujeżdżeniowego. Lekki, elegancki, z bardzo dobrym impulsem o harmonijnej, szlachetnej budowie. Syn wiceczempiona Korungu Oldenburskiego w 2015, wyraźnie połączył w sobie cechy Sir Donnerhalla i Lauries Crusadora. Z pewnością w przyszłości zaistnieje na czworobokach.

SPRZEDANY do PL

o_nas3.jpg

GRAND MARNIER old.
(Bernay x Reiter - Traum)
ogier
ur. 2018

Już w pierwszych chwilach po urodzeniu zachwycił nas harmonijnie umięśnionym ciałem. Po matce odziedziczył ciemnokasztanowa maść i top charakter. Ojciec - Bernay startował na poziomie GP, wyróżniając się dynamicznym piaffem; ponadto kontynuuje jedną z najszerzej rozpowszechnionych hanowerskich linii 630/Jessica . Pozostawił po sobie potomstwo, charakteryzujące się jezdnoscia i luźnym, wydajnym ruchem. Praca i codzienność z Grand Marnier to przyjemność w każdym calu. Jest dla nas koniem wyjątkowym.

1403774.jpg

VALENTINA sp.
(Don Luxury x Vis a Vis od Vitalis)
klacz
ur. 2020

Córka młodego reproduktora z oferty Helgstrand Dressage. Łączy w sobie urodę De Niro z solidną konstytucją i dobrą głową przez dolew Weltmeyera. Posiada naturalny, obszerny ruch, wynikający z siły zadu i swobody łopatek. Szlachetna głowa, dobrze związana kłoda i kara maść czynią z niej doskonały prospekt sportowo - hodowlany. Klacz zakupiona przez nas w wieku 4 miesięcy, z woli hodowcy opisana w PZHK.

NA SPRZEDAŻ

1445180.jpg

DA VIGNI old.
(Don Deluxe x Vis a Vis od Vitalis)
klacz
ur. 2021

Od urodzenia zdecydowanie wyróżnia się kontaktowoscia i spokojem przy wszelkiej obsłudze. Córka obecnie najlepszego reproduktora ujezdzeniowego, stacjonujacego w Polsce - ogiera Don Deluxe z ofery Helgstrand Dressage. Don Deluxe to zwycięzca Korungu Oldenburskiego z 2013 r oraz zwycięzca 35-dniowego testu DWB z 2015. Matka to wnuczka słynnego Vitalisa, po którym Da Vigni odziedziczyła motorykę i dynamikę ruchu. Bystra, a przy tym zrównoważona. Przyszła praca z koniem o połączeniu tych cech to przyjemność. Łączy w sobie walory użytkowe i hodowlane; w przyszłości do dużego sportu.

NASZ ZESPÓŁ